Fundacja Wspierania Rozwoju - IMPULS
 
 

 

Archiwum | 2012

W 2012 r. Fundacja kontynuowała realizację 3 projektów z lat ubiegłych.

 

 

1. Integracyjny Klub Aktywności Impuls.

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń.

Klub Impuls działa już piąty rok i niezmiennie cieszy się zainteresowaniem uczestników. Starzy bywalcy czują się tu jak u siebie w domu, ale też wciąż przybywa nam nowych dzieci,  znajdujących w Klubie przyjazne miejsce, w którym można ciekawie spędzić czas na grach, zabawach i wycieczkach, w miłym otoczeniu i wśród sympatycznych przyjaciół.

Prężnie rozwijają się wszystkie 3 grupy:  Sportowea, "Łamigłówki" i Plenerowa.

 

 • Grupa "Łamigłówki"

  Odbywają się tu konkursy, gry, "teleturnieje", zajęcia muzyczne, plastyczne i ruchowe, a wszystko w atmosferze radosnej i twórczej zabawy.

   

 • Grupa Plenerowa

        Odbywają  się tu spacery, gry w terenie i wycieczki. W 2012 roku wybraliśmy się w rejs  spacerowy statkiem po Wiśle, do Ogrodu Zoobotanicznego, pod tężnie w Ciechocinku, do jaskini solnej i nowego Oceanarium.

       

 • Grupa Sportowa

   W Grupie Sportowej odbywają się zajęcia ogólnorozwojowe, sportowe gry zespołowe, ćwiczenia z zakresu gimnastyki korekcyjnej oraz na basen.

   

 

 

2. "Kółko Graniaste".

Projekt dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego ze środków PFRON.

www.kujawsko-pomorskie.pl

 

Pod wdzięczną nazwą "Kółko Graniaste" kryją się zajęcia rehabilitacyjne, edukacyjne i integracyjne dla dzieci z niepełnosprawnościami w wieku przedszkolnym. Zajęcia odbywają się w malutkich - 3-osobowych grupkach. Każde z dzieci ma swój "specjalny czas" terapii indywidualnej przeznaczony na rehabilitację ruchową, ćwiczenia integracji sensorycznej i zajęcia pedagogiczne połączone zawsze z wesołą zabawą. jest tez czas na wspólną, wesołą zabawę, zajęcia muzyczne, plastyczne oraz "co kto lubi".

W roku 2012 podczas 3 turnusów w zajęciach wzięło udział 9 dzieci.

 

 

 

3. Wczesna interwencja dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Projekt dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego ze środków PFRON.

www.kujawsko-pomorskie.pl

 

Jest to cykl specjalistycznych konsultacji - rehabilitacyjnych i pedagogicznych, dla małych dzieci z problemami w rozwoju psychoruchowym.

Pierwsze spotkanie poświęcone jest ustaleniu diagnozy funkcjonalnej dziecka, dokonanej na podstawie wywiadu z rodzicami, obserwacji dziecka w działaniu i przeprowadzeniu badań diagnostycznych. Diagnoza służy za podstawę ułożenia programu terapeutycznego złożonego z szeregu procedur usprawniających rozwój ruchowy i umysłowy dziecka. Podczas drugiego spotkania przekazujemy rodzicom program wraz ze szczegółowym instruktażem poszczególnych ćwiczeń, czyli uczymy rodziców, jak pracować z dzieckiem w domu.

W roku 2012 z konsultacji skorzystało 10 dzieci.

 

Dzięki uzyskanym dotacjom uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów.

 
 
Copyright © 2008 Studio Reklamy ADGRAPE. | Wszystkie prawa zastrzeżone. | Polityka prywatności.