Fundacja Wspierania Rozwoju - IMPULS
 
 

 

Archiwum | 2008

 

       Program dofinansowany przez Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Torunia

       Integracyjny Klub Aktywności IMPULS

 

       W maju 2008r. w naszej Fundacji rozposzął działalność Integracyjny Klub Aktywności IMPULS. Do uczestnictwa w zajęciach zapraszamy dzieci z niepełnosprawnościami oraz dzieci  z trudnościami w prawidłowym rozwoju motorycznym, intelektualnym, emocjonalnym i społecznym.

        Zajęcia w Klubie odbywają się w trzech sekcjach:

  •         Teatr sensoryczny "Wiatraczek" proponuje dzieciom zabawy z dźwiękami, zapachami, kolorami, ruchem i słowem. Zwieńczenie zajęć to przedstawienie teatralne pt.: "Czarodziejski Kuferek".

          Zapraszamy do galerii

 

  •         Sekcja przyrodnicza oferuje bezpośredni kontakt z żywą przyrodą - roślinami i zwierzętami w Ogrodzie Zoobotanicznym. Dzieci opiekują się wybranymi zwierzakami - wykonują prace porządkowe, uczestniczą w przygotowywaniu posiłków i karmieniu, a także uczą się sadzić i pielęgnować kwiaty.

          Zapraszamy do galerii

 

  •         Grupa "Łamigłówki" organizuje zabawy i gry logiczne - planszowe, komputerowe, quizy, kalambury i teleturnieje.

         Każda grupa spotyka się raz w tygodniu w godzinach popołudniowych.

 

    

           Półkolonie w Fundacji

       

          W sierpniu 2008 r. Fundacja Impuls po raz kolejny zorganizowała wakacyjny turnus integracyjno -  rekreacyjny dla dzieci z   niepełnosprawnościami.

           Dwa wakacyjne tygodnie wypełniły między innymi: wspólne zabawy, spacery, wycieczki, zajęcia muzyczne, plastyczne i przyrodnicze.
           Jak co roku podczas organizacji półkolonii  mogliśmy liczyć na życzliwą współpracę z Dyrekcją Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu, dzięki której dzieci miały okazję z bliska poznać ciekawy i barwny świat roślin i zwierząt żyjących w toruńskim Ogrodzie.
           Był też czas na chwile dla zdrowia: ćwiczenia rehabilitacyjne, spacery pod tężniami w Ciechocinku i jodowy seans w solnej grocie.
           Miłe wspomnienia minionego lata muszą nam wystarczyć do przyszłego roku!

Zapraszamy do galerii

 
 
Copyright © 2008 Studio Reklamy ADGRAPE. | Wszystkie prawa zastrzeżone. | Polityka prywatności.